עמית אמודאי - אימון ופיתוח אישי בשילוב סוסים  

ראשי   |   על אודות   |   אימון   |   סדנאות   |   אימון משולב סוסים    |   רכיבה טיפולית   |   גלריה   |   עדויות   |   צרו קשר   |   English


עדויות מתאמנים

 

עדויות מתאמניםבמשך כ-6 חודשים אני פוגשת אחת לשבוע את עמית אמודאי ואת הסוסה רומי. ההחלטה ללמוד לרכב על סוסים היתה הגשמת חלום ילדות שלי, עוד מהימים בהם אהבתי לקרוא את ספריו של קרל מאי, על הרפתקאותיהם של וינטו ויד הנפץ. אבל לא רק חלום הילדות הוא שהוביל אותי אל עמית, אלא החיפוש המתמיד שלי אחר הזדמנויות להתפתחות אישית ולחידוד השאלה הקבועה : מה היא המהות של הפעילות שלי ? לאן באמת אני רוצה להגיע ? או בשפתנו המקצועית : לחדד ולדייק את הגדרת החזון שלי.
אצל עמית מצאתי, שאוכל לקבל מענה על שניהם, שכן עמית עוסק הן באימון, עם נגיעות מהתורה הבודהיסטית, והן בהדרכה ובטיפול באמצעות סוסים. באתי, ראיתי ונשארתי. צריך לראות בכדי להבין.

את החוויה האישית שלי, ברצוני לחלוק איתכם, חברים ועמיתים. אנו, העוסקים במקצועות האימון והטיפול, המשתמשים בכלי המרכזי שהוא : ה"אני".

המפגשים עם עמית האירו את עיני לבחון את מהות "האני" מזווית, שלא היתה מוכרת לי קודם לכן. להתבוננות זו היתה תרומה משמעותית להבנת הקשרים שלי עם הסובבים אותי ולתפיסה שלי את ה"אני" המקצועי שלי. ה"אני" הוא הכלי המרכזי שלנו, הן בהוויה הקיומית והן בהוויה המקצועית שלנו. עד כמה הוויות אלו קרובות זו לזו ? מה זה אומר כאשר אנחנו שונים בחיי היום-יום בהשוואה למי שאנחנו בחיינו המקצועיים או האישיים ?

מפגש ה"אני" עם הסוסים הינו מפגש אחר לגמרי. זהו מפגש קודם כל במרחב קשר, בו לשפה המדוברת והמוכרת לנו כל כך מחיי היום-יום ומחיינו המקצועיים, אין מקום. יש בו הזמנה למפגש תקשורת אחר לגמרי, לשפה אחרת של קשר. מפגש בין האדם המודרני לבין הטבע והטבעי, מפגש בין האדם והסוס כמפגש בין בעלי חיים.

המפגש התחיל, ראשית, במפגש ביני לבין עמית. מפגש זה הוביל למפגש מחודש ביני לביני. המפגש ביני לבין הסוסה רומי. הלמידה וההתבוננות המחודשת על עצמי הביאו אותי אחרת אל הקשרים השונים בחיי : הקשר ביני לבין בעלי, ביני לבין בנותי, ביני לבין מתאמני. שאלה חדשה שלמדתי לשאול את עצמי : איזו רונית באה לכל מפגש ? מה היא רוצה להביא למפגש זה ? איזו מהות שלי תהיה בעלת התרומה להצלחת המפגש אליו אני הולכת ?
התשובה היתה מפגש מרתק בין המטרה המעשית לבין המטרה ההוויתית, בין ה- DOING לבין ה- BEING. למדתי מחדש את החשיבות של שאילת השאלות : לראות בשאלה את המטרה, לראות בדרך אל התשובה את המסע המרתק, לקבל שמשקלה של התשובה הוא לא תמיד העיקר.

כאשר שאלתי את עצמי, במה תרמו המפגשים עם עמית והסוסים לי ולעבודתי כמאמנת, אני יכולה לומר בביטחה, כי הם תרמו לי סוג של התבוננות ולמידה שלא חוויתי עד היום, למרות שלמדתי הרבה. ללמידה הקודמת לא היה קשר למה שעמדתי ללמוד, במיוחד על עצמי. זוהי מהות התרומה : הלמידה על ה"אני". ה"אני" שלי התרחב, ואיתו ה"אני" המקצועי. הקשרים הזוגיים שלי התרחבו למקומות חדשים ומדוייקים יותר בעבודתי. התרחבות זו נתנה לי כלים חדשים לעבודתי כמאמנת.

רונית אברהם

 


 

משוב סיכום אימון
היי עמית,
לפני שישבתי לכתוב לך, קראתי שוב את כל האימונים שלנו במהלך חצי השנה האחרונה.
בכל אחד מהאימונים מצאתי "פנינים" - דברים ששבו ונגעו בי ברלוונטיות שלהם ודברים ששמחתי לראות שהפכו לחלק אינטגרלי מחיי או שהיו והתחזקו בי עם האימונים. אז קודם כל תודה על התהליך כולו.
מה הפקתי מהתהליך? מטרות ותחומי התפתחות:
התחלתי לעבור על תחומי ההתפתחות והמטרות ששמתי לעצמי בתחילת הדרך וראיתי שזה לא כל כך חשוב לי אם הגעתי או לא כי עלה לי שבעיקר הפקתי התפתחות הוויתית המקרינה לכל תחומי חיי .
על מה אני מוקירה את עצמי?
על הפתיחות איתך, על ההנאה מהאימון, על ההתמסרות לאימון, על הלמידה מהאימון ויישום ושימוש בדברים.
מה ישרת אותי ויתרום לי לשמר את התובנות שהפקתי?
הדברים הם מעבר לתובנות. "האימון בין האימונים" הוא להמשיך ולעשות שימוש בכלים שקיבלתי והתרומה היא בהמשך והעשייה בדרך זו.
הערות והארות על האימון:
עמית תודה גדולה על שהייתי שם עבורי לאורך התקופה בכנות, באמיתיות ובשיתוף שלך.
האימון איתך היה משמעותי , מענין, מאתגר ומעשיר וה"עבודה האימונית" שעשינו חלחלה עמוק ותשאר עמי בהמשך.
אתה מאמן מצוין ואני יודעת שתמשיך ותצליח בתחום זה.
אשמח מאד שדרכינו יצטלבו שוב בעתיד.
תבורך!!
בהערכה רבה ובתודה,
דורית
 היתרון הגדול ביותר שהאימון הביא לחיי הוא המודעות לעצמי והרצון לשנות דברים. מטרות ששמתי לעצמי בתחילת התהליך כמו מציאת מורה לפיתוח קול, השגת תפוקה טובה יותר בעבודה, מציאת בן זוג ומציאות פחות לחוצה הושגו ברובן.
יש לי כיום כלים ומודעות גבוהה יותר לרצות לשנות דברים בחיי לטובה.
תהליך ההתמודדות עם חיפוש התשובות לשאלות שעולות במהלך האימונים והתשובות עצמן (שגוררות מעין soul searching שלא עושים כל יום) - היה לי לא קל אבל השיג תוצאות. בסה"כ הכיוון הוא מאוד חיובי וגורם לתפנית מבורכת בחיי.

אשרת פחימה
 חוויות והתנסות מתהליך האימון עם עמית ובשילוב הסוסים


שלום עמית,
ראשית אני רוצה לברך ולהוקיר אותך על תהליך האימון שלי. תודה על הפשטות, השקט שלך, ההכלה האהבה והחמלה.
כל אלה תמכו בי ליצור לעצמי שקט ובהירות, להוריד את הדרמה ,לראות דברים כפשוטם, ולצאת לפעולה אפקטיבית ונינוחה.
בתהליך האימון הפקתי הרבה מאוד:
לראות על עצמי - מה טבעי לי ומהם דפוסי פעולה אוטומטיים שסיגלתי לעצמי לאורך השנים, להתאמן כיצד לפעול באופן טבעי ואוטנטי בחיים. לשים אנשים לפני תוצאות ולראות איך התוצאות מגיעות, בפשטות ובנינוחות. שמדיטציה היא בסיס ליצירת שקט ובהירות.
תהליך האימון עם הסוסים היה מרתק ומיוחד עבורי.
האימונים עם הסוסים היו נפלאים, בזכות היותם מראה על עצמי ועל ההתנהלות שלי בחיים.
הערך המשמעותי ביותר מהאימון עם הסוסים הוא ההתנסות המיידית, החוויה מפיקת התובנות, בבהירות ובצלילות על החיים שלי. איך אני פועל, מה ההשלכות של פעולותי.
למשל בפעם הראשונה בה נכנסתי לתא עם סוסה, לא היתה לי מטרה מוגדרת ולא ידעתי מה לעשות. הייתי נבוך, נרגש ולא טבעי בתוך הסביבה הזרה, עם בעל חיים גדול שאני לא מכיר. הסוסה מצידה גם הייתה מנוכרת (הפנתה אלי את אחוריה והתפנתה לעיסוקים חשובים יותר - אכילה). ראיתי שכך גם קורה לי גם בחיים כשאני נמצא בסביבה זרה ולא מוכרת, ושאנשים מגיבים אלי בהתאם למי שאני. הפקתי מכך את החשיבות של להכין את עצמי לפגישות (בייחוד בהיכרות ראשונה), להגדיר לעצמי מטרות, ולפעול באוטנטיות מתוך מי שאני וללא קשר לסביבה ולנסיבות בהן אני מוצא את עצמי.
עמית,
אני מודה לך על תהליך מרתק ומרגש.
היכולת שלך לפשט את הכל, ההכלה שלך והטבעיות שבך היו עבורי מצע נפלא לתהליך מצוין.
תודה רבה,

שי שדות

 

 עמית אמודאי, גן יאשיה    טלפון: 077-7099559     נייד: 054-2034130     שלחו דוא"ל     מפת האתר    עיצוב: AnnaDesign    נבנה ע"י: פייג'רס-דיזיין